Yukarı
Amacımız havacılık ve savunma sanayiine hizmet sağlamaktır.

Ürünler

Motor Parçaları;


General Electric firması tarafından geliştirilen ve hali hazırda dünya ticari uçakları arasında en çok sipariş alan modellerden olan Boeing 737 MAX’ta kullanılan Leap-1B motoruna ait disklerin hassas finiş tornalama işlemleri 2016 yılından itibaren Alfatec tarafından yürütülmektedir.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TAI) lisansı altında ve ana yükleniciliğinde geliştirilmekte olan T70 Genel Maksat Helikopter Projesinde üretilen T700 motoruna ait Türbin Disklerinin hassas finiş tornalama işlemlerini 2017 yılından itibaren Alfatec tarafından yürütülmektedir.

General Electric firması tarafından geliştirilen ve yine hali hazırda dünya ticari uçakları arasında en çok sipariş alan modellerden olan Airbus A320’de kullanılan Leap-1A motoruna ait 2. ve 3.Kademe Disklerinin hassas finiş tornalama işlemleri 2016 yılından itibaren Alfatec tarafından yürütülmektedir.

2006 yılından itibaren Boeing 787 Dreamliner ve Boeing 747-8 ticari uçak modellerinde kullanılmaya başlanan GenX motoruna ait Yüksek Basınç Türbin Disklerini koruyan ana Casing parçasının (HPT Turbine Casing) hassas tornalaması, Dış Destek Ringlerinin hassas torna ve freze işlemleri, 2010 yılından itibaren Alfatec tarafından yürütülmektedir.

Fırkateyn ve kruvazörlerde kullanılan General Electric tarafından geliştirilen ve Nisan 2023’te TEI’nin bakım, onarım ve revizyon anlaşması imzaladığı LM2500 Deniz Gaz Türbin Motoruna ait LPT Türbin Rotor parçalarının hassas finiş tornalama işlemleri 2011 yılından itibaren Alfatec tarafından yürütülmektedir.

F16 Avcı Uçaklarında kullanılan F110 motoruna ait Türbin Çerçeve (Frame) parçalarının hassas finiş tornalama işlemleri 2012 yılından itibaren Alfatec tarafından yürütülmektedir.

Telefon Numaralarımız
Telefon: (0222) 236 25 32
Posta Adresimiz
Organize Sanayi Bölgesi 5. Cd. No: 2 Eskişehir
Email Adreslerimiz
Genel: info@alfatec.com.tr
Proje: projeler@alfatec.com.tr