Yukarı
Amacımız havacılık ve savunma sanayiine hizmet sağlamaktır.

Hakkımızda

Alfa İleri Teknoloji Savunma ve Havacılık (Alfatec) 2009 yılında kurulmuş, Havacılık ve Savunma sanayisine özgü kalite standartları çerçevesinde müşterileri için hassas toleranslarda motor ve yapısal parça imalatında mahir olan özel bir firmadır. Alfatec, faaliyetlerini Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde yer alan; 1300 m² kapalı, 4700 m² açık alana sahip tesislerinde yürütmektedir. Alfatec nitelikli mühendis ve teknisyen insan kaynağı ile teknik resimden komple ürün üretimi konusunda kabiliyeti bulunan bir firmadır. Konvansiyonel parça işleme konusunda NADCAP akreditasyonuna sahip olan Alfatec; titanyum ve nikel alaşımları ile alüminyum, paslanmaz çelik malzeme işleme konusunda da yüksek tecrübe ve birikime sahiptir.

Kabiliyetleri arasında; katı model dizaynı, fikstür tasarım ve imalatı, özel kesici takım ve aparat dizayn ve imalatı, mühendislik çözümleri, AS9100 belgesi ışığında kalite yönetim sistem uygulamaları ve kalite kontrol alanları bulunmaktadır.

Alfatec kuruluşundan itibaren, TEI, TAI gibi ülke havacılık sektörüne yön veren öncü firmalar ile birlikte yeni projelerde çözüm ortağı olarak iş birliği yapmıştır. Kapasite ve yeteneklerini sürekli geliştirme politikası çerçevesinde çalışan Alfatec, 2023 yılı itibari ile yıllık 60.000 saat hassas işleme yapabilme kapasitesine sahiptir. Kendi branşlarında uzman kadrosuyla 1350mm çapında ve 1100mm boyunda 0.005mm hassasiyetle CNC (dikey ve yatay) tornalama işlemlerinin yanı sıra 2060mm boyunda 1560mm eninde ve 780mm yüksekliğindeki parçaların 4 eksen CNC freze ve delik delme işlemlerini yine 0.005mm hassasiyet ile gerçekleştirebilmektedir. Kaliteye verdiği önemi kalite kontrol ve kalite yönetim sistemleri alanındaki yatırımları ile destekleyen ALFATEC, 1500mm boyunda 1000mm eninde ve 800mm yüksekliğinde parçaların çok yüksek hassasiyetle ( 0.002mm ) ölçülmesini sağlayan bilgisayar kontrollü “CMM” ölçüm makinesine sahiptir. Ayrıca özellikle Radius ve pah ölçümleri için kullanılan “Profile Projektör” makinesine sahiptir. Alfatec günümüz üretim trendlerini takip ederek Endüstri 4.0 uygulamaları ile verim ve kalite konusunda sürekli iyileşmeyi kendine rehber edinmiş bir firmadır. Bu bağlamda 2020 yılında yaptığı Üretim Yönetim Yazılımı Smartfactory ile, ürün kalitesini doğrudan etkileyen tüm üretim süreçlerindeki parametreleri anlık takip ederek raporlama yapabilmektedir.

Alfatec’in başlıca hedefi; müşteri odaklılığı en ön sırada tutarak, kaliteli, rekabetçi fiyatı baz alan, yalın üretim teknikleri ve sürekli iyileştirmeyi benimsemiş organizasyonu ile birlikte planlı kapasite artışını yaparak, büyüyen ve gelişen havacılık sanayi sektöründe güçlü bir çözüm ortağı olmaya devam etmektir. Alfatec, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi (ESAC) ve KOSGEB üyesidir.

Telefon Numaralarımız
Telefon: (0222) 236 25 32
Posta Adresimiz
Organize Sanayi Bölgesi 5. Cd. No: 2 Eskişehir
Email Adreslerimiz
Genel: info@alfatec.com.tr
Proje: projeler@alfatec.com.tr